Špecifikácie

Prevádzkové 

maximálna rýchlosť:  394 km/h 

Počet osôb: 1 pilot + 3 pasažieri

Maximálny dolet (55% výkonu + rezerva): 2 166 km 

Dostup: 7 620 m 

Maximálna vzletová hmotnosť: 1 631 kg

Maximálne užitočné zaťaženie: 571 kg

Schválený typ prevádzky: VFR, IFR, deň, noc

 

Technické

Dĺžka: 7.92 m 

Výška: 2.72 m

Rozpätie krídel: 11.68 m

Prázdna hmotnosť: 1,009 kg

Pohon: Continental IO-550

 

Cirrus SR22


SR22 je jednomotorové, štvormiestne celokompozitné lietadlo vyrábané od roku 2003. Toto lietadlo patri do kategorie lahkych dopravnych lietadiel kde patri ku špičke. Pri výrobe tohoto lietala bol kladený dôraz na maximálny možný luxus a bezpečnosť čo v kombinácii s nízkou spotrebou vyvolal zvýšený záujem leteckej verejnosti o tento model. Momentálne patrí SR22 ku najpredávanejším štvormiestnym lietadlám vo svete.

 

Popularite SR22 prispel aj fakt že CIRRUS ponúka úplne novú úroveň bezpečnosti, aká nemá v kategórii cestovných a športových lietadiel obdoby. Kombinácia záchranného padákového systému CAPS s vyspelým elektronickým varovným systémom a prvotriednou avionikou z neho robia jedno z najbezpečnejších lietadiel na svete.

 

Pilotná kabína je vybavená multifunkčnými displejmi značky Avidyne resp. Garmin 1000, ktoré ponúkajú okrem základných letových údajov aj mnoho funkcií pre vykonanie samostatného letu. Toto vybavenie umožňuje pilotovi maximálnu a efektívnu kontrolu celého priebehu letu.